Dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę, a iglaste nie?

Znalazłeś się na tym serwisie, najprawdopodobniej dlatego że poszukujesz odpowiedzi na swoje pytanie Dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę, a iglaste nie?. Na tym portalu znajdziesz odpowiedź na nie. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie Dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę, a iglaste nie? w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Mamy jesień, więc czas opadania liści i wiele osób, w tym dzieci przede wszystkim, zadaje sobie pytanie, dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę a iglaste nie. Jest tak, ponieważ drzewa iglaste są znacznie lepiej przystosowane do trudnych warunków klimatycznych niż drzewa liściaste. Gdyby drzewa liściaste nie zrzuciły liści, byłoby to dla nich zbyt dużym obciążeniem.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę, a iglaste nie?. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiedzi na pytania w naszej stronie były najwyższej jakości. Będziemy wdzięczni za propozycje co do odpowiedzi jak i całego strony internetowej. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na pytanie Dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę, a iglaste nie? to proponuje zapoznać się z innymi informacjami na stronie.