Dlaczego kompas wskazuje zawsze kierunek n-s?

Czytasz ten tekst, ponieważ poszukujesz odpowiedzi na swoje pytanie Dlaczego kompas wskazuje zawsze kierunek n-s?. Poniżej na stronie znajduję się odpowiedź na to pytanie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie Dlaczego kompas wskazuje zawsze kierunek n-s? w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego igła magnetyczna kompasu wskazuje kierunek n s? Dzieje się tak dlatego, ponieważ Ziemia wytwarza pole magnetyczne, którego linie łączą jej dwa bieguny, a igła magnetyczna jest magnesem. Dlatego jeden koniec igły jest przyciągany przez biegun północny, a drugi koniec przez biegun południowy. Niezależnie od tego jak obrócimy kompas, jego igła będzie się obracać tak długo, dopóki nie ustawi się w kierunku północ-południe.

Poznałeś już odpowiedź na pytanie Dlaczego kompas wskazuje zawsze kierunek n-s?. Postaraliśmy się, aby informacje w naszej stronie były najwyższej jakości. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do odpowiedzi jak i całego portalu. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Dlaczego kompas wskazuje zawsze kierunek n-s? – zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami.