Dlaczego ludy ameryki środkowej nazwano indianami?

Wszedłeś na naszą stronę, dlatego że poszukujesz odpowiedzi na pytanie Dlaczego ludy ameryki środkowej nazwano indianami?. Poniżej na stronie znajduję się odpowiedź na to pytanie. Bez zwątpienia odpowiedź na pytanie Dlaczego ludy ameryki środkowej nazwano indianami? rozwieje twoje wątpliwości.

Dlaczego ludy ameryki środkowej nazwano indianami? Ponieważ zostały one odkryte przez Krzysztofa Kolumba w trakcie jego wyprawy mającej na celu odkrycie morskiej drogi do Indii. Kolumb, który dotarł do Ameryki przekonany był, że to Indie. Dlatego też od nazwy poszukiwanego regionu nazwał napotkanych tubylców.

Poznałeś już odpowiedź na pytanie Dlaczego ludy ameryki środkowej nazwano indianami?. Postaraliśmy się, aby informacje w naszym portalu były najwyższej jakości. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do odpowiedzi jak i całego portalu. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na pytanie Dlaczego ludy ameryki środkowej nazwano indianami? to zapraszam do zapoznania się z innymi naszymi informacjami na naszej stronie www.