Dlaczego św szczepan został ukamienowany

Czytasz ten tekst, najprawdopodobniej dlatego że szukasz odpowiedzi na pytanie Dlaczego św szczepan został ukamienowany. Na tej podstronie znajdziesz odpowiedź na nie. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie Dlaczego św szczepan został ukamienowany w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego św Szczepan został ukamienowany? Św. Szczepan został ukamienowany ponieważ, jako diakon głosił on zagorzale pismo święte i opiekował się biednymi i wdowami, czynił cuda i nie podobało się to żydowskiej starszyźnie. Żydzi nie mogli zaakceptować mądrości i dobroci Szczepana, podburzali lud przeciw niemu, oskarżyli go o bluźnierstwo, wskutek czego został on ukamienowany.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Dlaczego św szczepan został ukamienowany. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje w naszym serwisie były zweryfikowane. Będziemy wdzięczni za propozycje co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego portalu. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na pytanie Dlaczego św szczepan został ukamienowany to proponuje zapoznać się z innymi informacjami na stronie.