Dlaczego Święta Wielkanocne są ruchome?

Jesteś tu, dlatego że poszukujesz odpowiedzi na swoje pytanie Dlaczego Święta Wielkanocne są ruchome?. Na tym portalu znajduję się odpowiedź na to pytanie. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie Dlaczego Święta Wielkanocne są ruchome? rozwieje twoje wątpliwości.

Dlaczego Św Wielkanocne są ruchome? Ponieważ w 325 roku, podczas soboru nicejskiego ustalono, że Wielkanoc będzie się obchodzić w pierwszą niedzielę, po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Reguła jest stała, ale data pełni Księżyca zmienna, dlatego Święta Wielkanocne są świętem ruchomym – najwcześniej mogą wypaść 22 marca, zaś najpóźniej 25 kwietnia.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Dlaczego Święta Wielkanocne są ruchome?. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiedzi na pytania w naszym portalu były dobrej jakości. Jesteśmy bardzo wdzięczni za propozycje co do odpowiedzi jak i całego strony internetowej. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na pytanie Dlaczego Święta Wielkanocne są ruchome? to zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi pytaniami i odpowiedziami.