Dlaczego z rany leci woda?

Wszedłeś na tą stronę, najprawdopodobniej dlatego że szukasz odpowiedzi na pytanie Dlaczego z rany leci woda?. Na tym portalu znajduję się odpowiedź na to pytanie. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie Dlaczego z rany leci woda? w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego z rany leci woda? Wbrew pozorom, nie jest to woda. Ponieważ celem naturalnego mechanizmu odpornościowego organizmu jest ochrona ciała, płyn wypływający się z rany jest natychmiastową reakcją obronną organizmu. Jest to wysięk, który powstaje podczas stanu zapalnego towarzyszącemu urazowi i jego celem jest oczyszczenie rany z drobnoustrojów, uniemożliwiając im dotarcie do tkanek.

Poznałeś już odpowiedź na pytanie Dlaczego z rany leci woda?. Postaraliśmy się, aby odpowiedzi na pytania w naszej stronie były zweryfikowane. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego strony internetowej. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na pytanie Dlaczego z rany leci woda? – proponuje zapoznać się z innymi artykułami.