Dlaczego z ziemi widać zawsze tę samą stronę księżyca?

Wszedłeś na tą stronę, ponieważ szukasz odpowiedzi na pytanie Dlaczego z ziemi widać zawsze tę samą stronę księżyca?. Poniżej na stronie znajduję się odpowiedź na to pytanie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie Dlaczego z ziemi widać zawsze tę samą stronę księżyca? w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego z ziemi widać zawsze tę samą stronę księżyca?
Dzieje się tak, ponieważ księżyc jest satelitą ziemi a oznacza to że krąży po orbicie okołoziemskiej ale nie obraca się wokół własnej osi. Powoduje to że z ziemi widzimy zawsze tą samą stronę księżyca w zależności od tego jak bardzo promienie słoneczne ją oświetlają.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Dlaczego z ziemi widać zawsze tę samą stronę księżyca?. Postaraliśmy się, aby informacje w naszym portalu były zweryfikowane. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego strony internetowej. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na pytanie Dlaczego z ziemi widać zawsze tę samą stronę księżyca? – zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi informacjami na stronie.