Egipt.

Jesteś tu, dlatego że szukasz odpowiedzi na pytanie Egipt.. Na tej podstronie znajdziesz odpowiedź na nie. Bez zwątpienia odpowiedź na pytanie Egipt. w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego Egipt nazywany darem nilu? Egipt zwany był darem nilu ponieważ Nil jest największą rzeką i przepływał przez całe terytorium dlatego wokół niego rozbudowywane były osady. Ponadto wylewał każdego roku i użyźniał tereny rolne. Egipcjanie sadzili zboża które za sprawą sztucznego nawadniania niedługo potem kwitły i nadawały się do zbioru. Choć Nil wylewał tylko raz w roku dzięki irygacji plony można było zbierać dwa razy do roku, dzięki czemu te tereny były żyzne i umożliwiały wykarmienie Egipcjan.

Poznałeś już odpowiedź na pytanie Egipt.. Postaraliśmy się, aby informacje w naszym portalu były zweryfikowane. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do odpowiedzi jak i całego portalu. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Egipt. to proponuje zapoznać się z innymi informacjami na naszej stronie www.