Kruchość ceramiki

Jesteś tu, najprawdopodobniej dlatego że poszukujesz odpowiedzi na pytanie Kruchość ceramiki. Na tej podstronie znajduję się odpowiedź na to pytanie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie Kruchość ceramiki rozwieje twoje wątpliwości.

To, dlaczego ceramika jest krucha a metale plastyczne, związane jest z budową mikroskopową i strukturą substancji. Materiały kruche ulegają pękaniu pod wpływem użycia dużej energii, ponieważ absorbują mało energii przed pęknięciem. Każdy materiał pod wpływem pewnej energii się kruszy, jednak jeśli stosunek wytrzymałości na rozciąganie do wytrzymałości na ściskanie jest mniejszy niż 1/8, to mówimy o materiale, że jest kruchy.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Kruchość ceramiki. Postaraliśmy się, aby odpowiedzi na pytania w naszym serwisie były dobrej jakości. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego portalu. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Kruchość ceramiki to zapraszam do zapoznania się z innymi informacjami na stronie.