Owady i barwniki oddechowe

Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ poszukujesz odpowiedzi na swoje pytanie Owady i barwniki oddechowe. Poniżej na stronie znajdziesz odpowiedź na nie. Bez zwątpienia odpowiedź na pytanie Owady i barwniki oddechowe w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Barwniki oddechowe są substancjami białkowymi występującymi u zwierząt, transportującymi tlen, którego każde zwierzę potrzebuje do życia. Zatem dlaczego we krwi owadów nie ma barwników oddechowych? Ponieważ owady posiadają w swoim systemie oddechowym tchawki zakończone tracheolami, które rozprowadzają tlen po całym ciele.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Owady i barwniki oddechowe. Postaraliśmy się, aby odpowiedzi na pytania w naszym serwisie były dobrej jakości. Będziemy bardzo wdzięczni za propozycje co do odpowiedzi jak i całego strony internetowej. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Owady i barwniki oddechowe – proponuje zapoznać się z innymi naszymi informacjami na naszej stronie www.